Bach nie żyje, Mozart nie żyje, a i ja się coś źle czuję… Tymi słowami chciałoby się rozpocząć ten news. Dziś zmieniamy ton, na trochę bardziej refleksyjny. Będzie o nas, polskiej scenie i samym Euro Truck Simulator 2.

ETS3?

O ETS2 pierwszy raz usłyszeliśmy gdzieś latem 2010 roku, a premierę gry datuje się na październik 2012 roku. Minęły już ponad 4 lata. Niektórzy gracze zaczynają wieszczyć rychłą śmierć ETS2 i pytają o ETS3. Nic takiego jednak, póki co, nie nastąpi. Dlaczego? To banalnie proste – model biznesowy, który przyjęło SCS Software względem ETS2 okazał się strzałem w dziesiątkę i wciąż świetnie działa. Choć zapewne bez nadejścia rewolucyjnych zmian w rozgrywce, część wieloletnich graczy może znudzić się i porzucić tytuł, to gra wciąż przyciąga nowych fanów a model darmowych updateów jest szczególnie korzystny dla tych, którzy nie decydują się na poszerzanie zawartości gry o to co można zakupić w DLC.

Zapewne niewielu z Was aktywnie śledzi informacje o grze już od 2010 roku oraz wciąż, regularnie, od samej premiery grywa w nią po dziś dzień. Trudno chyba utrzymać motywację i zainteresowanie aż tak długo. A jak tu utrzymać przez tyle lat chęć i gotowość do robienia czegoś kreatywnego i pożytecznego? Nie jest łatwo…

Scena for i portali

Patrząc na scenę for, które przewinęły się przez lata gdy my obracamy się na scenie ETS2 i symulatorów ciężarówek – HardTruckSite.pl już nie istnieje, Itruck.pl jest pusty, na ETS2.pl zero ruchu. Na TruckSimulator24.pl, które chciało się stać następcą naszego zamkniętego od dawna forum.wotr.pl też pustawo. Wydaje się, że tak na prawdę dość prężnie działa obecnie jedynie Modscenter.pl oraz Etrucks.pl, aczkolwiek ten drugi ma ostatnio notorycznie problemy ze zdychającym serwerem, co powoduje frustrację i stopniowy odpływ długoletnich użytkowników. Ostatnio pojawiło się kolejne forum, na którym widzimy kilka znanych od lat nicków – Itrucks.pl, aczkolwiek nie zdążyliśmy jeszcze przyjrzeć się forum na tyle, by wyrobić sobie o nim jednoznaczne zdanie.

Niestety, jako fora, w większości skupiały się i skupiają na modyfikacjach, a nie na przekazywaniu aktualności dotyczących gry. A gdy taki przekaz już się przejawia, bardzo często jest on słabej jakości, lub zawiera błędy bądź nadinterpretacje zamieniające następnie niewinną plotkę w domniemany fakt.

Przez większość czasu nasze serwisy o ETS2 i ATS były na dobrą sprawę jedynymi “widocznymi” o charakterze blogów/portali/serwisów informacyjnych. W pewnym czasie pojawił się i wykonywał dobrą robotę serwis Gry-SCS.pl dostarczający dobrze przygotowane tłumaczenia wpisów z bloga SCS Software. Serwis wstrzymał działalność po ponad roku działalności. Drugim z serwisów był, a właściwie formalnie dalej jest AmericanTruckSimulator.eu. Działa od grudnia 2013, a więc 3 lata i 3 miesiące, publikując w tym czasie 51 autorskich wpisów, a więc jakieś 1,3 wpisu na miesiąc, z czego ostatni jeszcze w grudniu 2016. Serwis ten, naszym zdaniem popełnił jeden wielki błąd – na siłę próbował być podobny do naszego, wliczając w to także i strukturę strony.

 

Koniec cz.I.

W części drugiej napiszemy sami o sobie. O kulisach naszego działania i przyszłości serwisu…

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 99
  • 45
  • 16 613
  • 456
  • 10 948