Ostatnio panuje lekka posucha informacyjna dotycząca Euro Truck Simulator 2. Nie ma się jednak co temu dziwić. Lada dzień będzie miała miejsce premiera Scania Truck Driving Simulator i to tej grze poświęca się ostatnio więcej uwagi. Czy oznacza to, że Euro Truck Simulator 2 zostaje zepchnięty na boczny tor? Czy oznacza to, że premiera ETS2 zostanie opóźniona?  Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jak wiecie, już bardzo niedługo odbędzie się premiera gry Scania Truck Driving Simulator. O perturbacjach z  nią związanych i o tym, dlaczego nie jest jeszcze znana data premiery przeczytacie na naszym blogu poświęconym temu tytułowi: ScaniaTruckDriver.eu. Wydawałoby się, że te dwie gry to zupełnie odrębne projekty. I tak i nie.

Zapewne wielu z Was pamięta iż w T&T mogliśmy znaleźć obiekty, które widzieliśmy na screenach z ETS2. Był to choćby most kolejowy koło Lewina Kłodzkiego. ETS2 i STDS przenikają się dużo bardziej. Oprócz obiektów, gry będą jeszcze bardziej dzieliły ze sobą efekty graficzne (jak deszcz), funkcje oraz przede wszystkim fizykę. Należy więc zwrócić uwagę, że wszelkie poprawki przygotowywane do jednej gry, automatycznie pomagają rozwijać drugą. Dzięki skupieniu się nad dopracowywaniem fizyki w STDS automatycznie zostaje ona poprawiana w Euro Truck Simulator 2. A przypomnijmy, że konieczność ulepszenia fizyki była jednym z powodów przesunięcia premiery ETS2. Mimo skupienia się na STDS, ETS2 wciąż systematycznie przesuwa się do przodu.

STDS był w pewnym stopniu robiony pod eliminacje do konkursu Scania Young European Truck Driver. ETS2 powstawał od samego początku zgodnie z maksymą “Będzie, kiedy będzie skończony”. Czy sierpień jest więc realny? Naszym zdaniem tak. Świat gry jest już w zasadzie skończony. Wydaje się więc, że dodatkowy czas do premiery poświęcany jest w szczególności na poprawę błędów oraz na wprowadzanie drobnych usprawnień lub dopieszczanie szczegółów. Premiery gier będzie dzielił też odpowiedni przedział czasowy. No bo powiedzcie szczerze. Kto z Was, mimo szczerych chęci do posiadania oryginałów, byłby gotowy wydać pieniądze na zakup i STDS i ETS2, gdyby miały premierę tydzień po tygodniu lub miesiąc po miesiącu ? 😉

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 177
  • 103
  • 13 930
  • 456
  • 10 948