Najwyższa pora zakończyć przerwę świąteczno noworoczną i powrócić do działalności redakcyjnej. Tym bardziej, że przed nami bardzo ważny rok. Rok, który graczom symulatorów ciężarówek powinien przynieść wiele dobrego!

ets2_scandinavia_dlc_new_weather_009Choć od premiery Euro Truck Simulator 2 minęło już ponad 25 miesięcy, trudno jest stwierdzić, że autorzy gry – czeskie studio SCS Software odłożyło projekt na półkę. Wręcz przeciwnie. Wydaje się, że z miesiąca na miesiąc, prace są coraz bardziej intensyfikowane i możemy zobaczyć coraz więcej ich efektów.

W ciągu tych ponad 25 miesięcyets2_scandinavia_dlc_new_weather_008 doczekaliśmy się 15 darmowych aktualizacji. Zawierały one nie tylko poprawki błędów istniejących w grze w dniu premiery, lecz też nowe funkcje, usprawnienia techniczne, 4 nowe ciężarówki czy 3 nowe miasta. I to wszystko za darmo. Premierę miał jeden dodatek mapowy – Going East – Ekspansja Polska!, dodatek z naczepami oraz 18 paczek malowań.

ets2_scandinavia_dlc_new_weather_007Wydaje się to dość dużą rozbudową jak na tak niszowy produkt. Większość autorów gier, zwykle “odkładała” je na półkę po kilku miesiącach. W przypadku SCS Software i Euro Truck Simulator 2, próżno szukać na horyzoncie “zamknięcia projektu ETS2”. Przed nami bowiem jeszcze co najmniej kilka darmowych aktualizacji, płatny dodatek mapowy ze Skandynawią i co najmniej dwie nowe ciężarówki.

W dalszej perspektywie,ets2_scandinavia_dlc_new_weather_005wnioskując na podstawie niedawno publikowanego wywiadu (którego tłumaczenie umieściliśmy na łamach naszego serwisu), pojawić miałby się przynajmniej jeszcze jeden duży dodatek. ets2_scandinavia_dlc_new_weather_004Ten zakres planów, daje podstawy do podejrzewania, że przed nami jeszcze minimum dwa lata rozwijania Euro Truck Simulator 2! Czy tak będzie? A może rozwijanie świata będzie trwało jeszcze dłużej? Pewne jest natomiast to, że nieprędko ujrzymy Euro Truck Simulator 3 – a gracze coraz częściej pytają o ten tytuł, który nawet nie zaczął powstawać i zdaje się nie być nawet w planach.

Gdzieś powinno się bowiemets2_scandinavia_dlc_new_weather_003 postawić granicę, między rzeczami tworzonymi do ETS2, a kolejnym projektem. Równolegle do rozbudowy Euro Truck Simulator 2, powstaje American Truck Simulator, który mamy nadzieję ujrzeć na półkach w tym roku. Jako że gra, z programistycznego punktu widzenia praktycznie nie będzie różniła się od Euro Truck Simulator 2, może to oznaczać, że każde “programistyczne” ulepszenie ATS będzie równało się wprowadzeniu takiego ulepszenia w ETS2. Mamy tu na myśli usprawnienia silnika gry czy funkcjonalności.  A to jeszcze bardziej wydłużyłoby żywotność ETS2.

ets2_scandinavia_dlc_new_weather_002Skupmy się teraz na tym co czeka nas w najbliższej przyszłości. Studio pracuje bowiem nad nowym systemem oświetlenia i pogody. Technikalia związane z tym tematem to dla nas czarna magia. Wiemy tylko tyle, że efekty, które możecie zobaczyć na screenach dołączonych do tego newsa, bardzo nam się podobają i nie możęmy się doczekać aż zostaną wydane. Dzięki nim, gra robi kolejny, duży krok pod kątem graficznej prezencji. Nadrabia bardzo dużo w pogoni za potentatami!
My najbardziej ets2_scandinavia_dlc_new_weather_001liczymy na poprawę wyglądu mgły, która naszym zdaniem sprawiała najgorsze wrażenie. Jak przyznają sami autorzy gry, czeka ich jeszcze dużo pracy, zanim nowe oświetlenie i warunki pogodowe będą wydane. Liczą, że uda się je opublikować, wraz z dniem premiery DLC Skandynawia.

Mimo zbieżności dat premiery aktualizacji i dodatku Skandynawia, gracze nieplanujący zakupu nowego rozszerzenia mapowego, nie muszą się obawiać. Nowe warunki pogodowe i oświetlenie będą dostępne w ramach bezpłatnej aktualizacji i będą obejmować cały obszar mapy, a nie tylko tereny Skandynawii.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 15
  • 8
  • 13 768
  • 456
  • 10 948