Właśnie pojawiła się beta kolejnej aktualizacji ETS2, sygnowanej numerkiem 1.16. Beta jest dostępna oczywiście na platformie STEAM. Jej zawartość na pierwszy rzut oka zawodzi. Brak tu wszechobecnych w poprzednich wersjach “smaczków” upiększających świat gry. Nie ma żadnej nowej ciężarówki, wnętrza, malowań. Ale czy aktualizacja naprawdę zawodzi.

Zacznijmy od tego co aktualizacja zawiera w sobie. 1.16 wprowadza:

 • 64-bitowa wersja gry – w becie dostępną za pośrednictwem platformy Steam.
 • Nowy wygląd dużych salonów samochodowych na całej mapie.

Czy to mało? Czy to zawodzi? Wszystko zależy od tego czego gracz oczekuje. Jeżeli pragnie nowego nieba, nowych miast, nowych ciężarówek – będzie zawiedziony. Głównym celem tej aktualizacji są bowiem zmiany  w silniku gry i innych elementach “zaplecza gry”. Ta aktualizacja jest przede wszystkim aktualizacją typowo techniczną, szykującą fundamenty pod Skandynawię i późniejsze aktualizacje gry. Wielu graczy może zwyczajnie nawet nie zauważyć zmian, które wprowadza aktualizacja.

Korzystając z informacji udostępnionych przez twórców gry, przybliżamy tematykę 64 bitowej wersji gry w postaci pytań i odpowiedzi:

Jak 64 bity wpłyną na grę?
Zmiana z 32 bitów na 64 jest czysto techniczna i nie powinna mieć wpływu na działanie gry – wszystkie zapisy gry, modyfikacje i ciężarówki będą działać jak do tej pory.

Dlaczego powstała wersja 64 bit?
Zużycie pamięci przez grę wzrasta wraz z rozwijającym się światem gry, nowymi funkcjami i niezliczoną ilością zmian do wyboru dla użytkowników. Wersja 64 bit pozwoli wykorzystać całą pamięć komputera i uniknąć problemów wynikających z ograniczeń wersji 32 bit.

Jakie są korzyści płynące z tej zmiany?
Korzystanie z nowego pliku wykonywalnego powinno rozwiązać wszelkie problemy związane z pamięcią, jakie mogły występować w przeszłości – wielu graczy zgłaszało problemy z ograniczeniami pamięci po zainstalowaniu wielu modyfikacji.
Twórcy map zauważą lepsze i płynniejsze działanie edytora map mając więcej pamięci do dyspozycji.

Mam 32 bitowy system operacyjny. Czy mogę używać wersji 64 bit?
Niestety nie – plik 64 bit może być używany tylko na 64-bitowym systemie operacyjnym. Jeśli masz możliwość to gorąco polecamy upgrade 32-bitowego systemu operacyjnego do wersji 64 bitowej.

Czy studio planuje przestać wspierać wersję 32 bit?
Nie. Autorzy gry czują się zobowiązani do wspierania wszystkich naszych fanów. Gra będzie wspierana więc zarówno w wersji 32 jak i 64 bit. W samej wersji 1.16, wprowadziliśmy kilka zmian, które mają za zadanie poprawić zarządzanie pamięcią wersji 32 bitowej, tak aby wszyscy nasi użytkownicy mogli odczuwać jak największą satysfakcję z gry w Euro Truck Simulator 2.
truck_dealer_big_renault
Ta aktualizacja wprowadza też pomniejsze zmiany w mapie. Jedną z nich jest wprowadzenie nowego modelu dużych salonów ciężarówek (w 1.15 wprowadzono nowy model małego salonu).  Musicie pamiętać, że może to powodować problemy z używaniem modów, w szczególności modów związanych z mapami. One najprawdopodobniej będą crashować. Polecamy niezwłocznie je wyłączyć.

truck_dealer_big_scania
Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was znacznie bardziej niż czysto technicznej aktualizacji 1.16 wypatruje bardziej namacalnych nowości. Ci, efekty zobaczą już w nieodległej przyszłości. Na wykończeniu jest już DLC Skandynawia. Modelerzy ciężarówek są natomiast w zaawansowanym stadium prac nad nowym Actrosem. Twórcy podejrzewają że Skandynawia i Actros będą skończone w dość podobnym momencie. Trudno jednak przewidzieć co pojawi się pierwsze. Wiemy natomiast, że nowy wygląd nieba, pojawi się w grze wraz z datą premiery Skandynawii.

A to wszystko to tylko działania związane z ETS2. A przecież w produkcji jest jeszcze m.in. American Truck Simulator!

Przypominamy że celem beta testów jest pomoc w eliminowaniu błędów, a nie uzyskanie wcześniejszego dostępu do materiałów. Jak wziąć udział w testach?

 1. Trzeba mieć grę aktywowaną na STEAMie.
 2. Należy wybrać grę z listy na koncie steam, nacisnąć prawy klawisz i wybrać “Właściwości”
 3. Należy wybrać zakładkę Beta
 4. W zakładce beta należy wybrać public_beta. Pole kodu dostępu powinno pozostać puste.
Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
 • 0
 • 163
 • 96
 • 13 916
 • 456
 • 10 948