sumavaPolityka informacyjna SCSu zaczęła nas w ostatnich dniach zastanawiać.  Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że objęta przez nich taktyka okazała się błędna,  a oni sami stali się jej zakładnikami. W przypadku udostępniania informacji SCS zaczęło iść na ilość i częstość udzielanych informacji, a nie na ich jakość. Wydaje się nam, że producent powinien być jak najbardziej tajemniczy. Tymczasem SCS przyjęło taktykę, w której w trybie ekspresowym, po kilka razy w tygodniu, obdziera się z kolejnych tajemnic. Rośnie szansa, że do momentu premiery wyjawią już kompletnie wszystko, tak że gra nie będzie nas w stanie już niczym zaskoczyć, tym bardziej, że 3/4 Europy będziemy znali ze screenów.

SCS przyjęło taktykę publikacji kilku informacji tygodniowo. Naszym zdaniem wpadli w swoje sidła, zmuszając się do publikowania “byle czego”, byleby tylko był jakiś news. Tym sposobem mogliśmy oglądać viewporty rozgrzebanego w pół modelu naczepy Krone, trucki bez lusterek czy innych detali, a także być świadkami informacji w stylu: Sorry, jesteśmy strasznie zajęci i nie mamy czasu na napisanie newsa, na osłodę publikujemy jeden screen. Uważamy, że na takie wpisy mogliby pozwolić sobie amatorscy twórcy – fani, modelerzy, a nie profesjonalny producent gier. To co studio pokazuje na każdym screenie powinno być dopięte na ostatni guzik, a nie zawierać klauzulę (to dorobimy później).

Przy okazji publikacji trzech ostatnich screenów, poznaliśmy dwie w miarę wartościowe informacje. Pierwsza z nich dotyczy optycznego tunningu ciężarówek i nie powinna dziwić. Skala możliwości zmian, jakie będziemy mogli dokonać, ma być bardzo duża. Przykładowo w przypadku lusterek będziemy mogli wybierać między wersjami czarnymi, w kolorze nadwozia czy chromowanymi. Będziemy mogli też dokupować dodatkowe lusterka, nie wspominając o dziesiątkach innych elementów trucka.

Druga informacja dotyczy oznakowania. Wielu fanów obawiało się,restpraha że Europa będzie pokryta czeskimi znakami drogowymi. SCS doskonale zdaje sobie sprawę iż w systemy oznakowań różnią się od siebie w różnych, europejskich krajach. W ETS2, wszystkie kraje będą posiadały właściwe dla siebie oznakowanie. Czesi pracują obecnie nad edytorem, który znacząco ułatwi znakowanie mapy i wybór odpowiedniego dla danego państwa zestawu znaków.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 409
  • 185
  • 128 556
  • 456
  • 10 948