Od kilku dni gracze mogą brać udział w Open Becie aktualizacji 1.32. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej kilku najważniejszym funkcjonalnościom, które wprowadza.

Jakie są wszystkie funkcjonalności 1.32? Jak wziąć udział w becie? Czy multiplayer i mody będą działać? Sprawdź tutaj!

Naczepy i ich zakup!

Pierwszym ważną nowością w 1.32 jest możlwiość zakupu naczep. Dedykowany, interdyscyplinarny zespół pracował nad tym przez ponad rok. Twórcy gry mają nadzieję, że wynik ich pracy będzie mile widzianym urozmaiceniem waszej rozgrywki. Teraz naczepy można zakupić, zmodyfikować, pomalować i używać zarówno przez samemu, jak i przypisywać kierowcom Twojej firmy. Nie zdziw się jednak, jeśli nie znajdziesz swojej naczepy w garażu, w którym ją zostawiłeś. Co ciekawe, jeden z Twoich pracowników, zwyczajnie mógł ją zabrać na potrzeby realizacji zlecenia przewozowego. Jeżeli chcesz, aby nikt nie ruszał Twojej naczepy, musisz ją “zablokować” dla siebie. Więcej o zakupie naczep tutaj.

 

Odświeżenie palety naczep

Podczas pracy nad zakupem naczep, autorzy modeli 3D zdecydowali się na wycofanie kilku modeli naczep skrzyniowych i zastąpienie ich nowymi, a resztę przystosował do funkcji posiadania naczepy. Dodano także nowe, podwójne naczepy B-Double. Ich wykorzystanie zostało oczwiście ograniczone do regionów, gdzie są one dopuszczone do ruchu. 

 
Jak deklaruje studio – ta aktualizacja gry zdecydowanie nie jest ostatnim słowem w temacie zakupu naczep. Wciąż jest kilka typów naczep, które pracownicy studia chcą odświeżyć bądź wymodelować od nowa i następnie dać graczom możliwość ich zakupu. Zajmie to z całą pewnością jeszcze kilka miesięcy ciężkiej pracy. Dlatego, aby nie przesuwać zakupu naczep zdecydowano się na dodawanie naczep w ratach. 
 
 

Zmiany w interfejsie

Przy okazji funkcji zakupu naczep i konieczności dodania kolejnych “ikon” i funkcjonalności w głównym panelu, twórcy gdy postanowili nieco zreorganizować ten ekran interfejsu gracza. Teraz, w miejscu trzech mniejszych widżetów z prawej strony ekranu, są dwa, porządkujące więksżą ilość funkcji. 

Ponadto utworzono nowe ekrany zarządzania naczepami, a kilka innych zostało zmienionych aby móc obsłużyć funkcję zakupu naczep. To jednak nie wszystko. Poprawiono też kalibrację kolorów, dzięki czemu zwiększyła się czytalność czcionki i poprawiło postrzeganie kolorów.

Odświeżenie Niemiec i inne!

Kolejną poważną zmianą niesioną przez aktualizację jest pierwszy krok przebudowy, odświeżania najstarszych części świata ETS2. W planie jest odświeżenie całej podstawowej mapy, a potem Going East – Ekspansja Polska! Na pierwszy rzut poszła siatka drogowa północnych Niemiec, która została zbudowana od nowa, wraz z całym otoczeniem, a wszystkie miasta zostały ppoddane faceliftingowi. Cztery niemieckie miasta zostały zbudowane od początku. 

Do ruchu ulicznego w ETS2 trafiła też Scania 2016. Znajdziecie ją też jako ładunek – będziecie mogli wozić je na naczepach z fabryki w Södertälje do salonów dealerskich. Ciężarówki ruchu ulicznego dostały także kable łączące ciężarówki z naczepami.

I jeszcze więcej!

Oświetlenie Euro Truck Simulator 2 zostało ponownie ustawione i zsynchronizowane z tym w American Truck Simulator. Nadchodzą też nowe skyboxy, a jeszcze więcej zmian dotyczących zróżnicowania środowiska i pogody jest w dalekosiężnych planach studia! 

Programiści wprowadzili ponadto kilka zmian w kodzie i danych związanych z szybkością renderowania. W niektórych przypadkach widziamy znaczącą poprawę szybkości renderowania. Ponadto ograniczenie prędkości we Francji zostało obniżone do 80 KPH na niektórych drogach. I na koniec, jeszcze jedna zmiana – automatyczny hamulec postojowy jest teraz domyślnie wyłączony; więc ci, którzy lubią tę funkcję, muszą ją włączyć w opcjach w grze.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
  • 0
  • 182
  • 104
  • 13 935
  • 456
  • 10 948