Już jutro premiera dodatku Vive La France do ETS2. Ze strony technicznej będzie się on opierał na aktualizacji 1.26, która od kilku dni jest już dostępna na platformie STEAM i zapewne automatycznie pobrała się większości z Was. Przybliżmy więc jej zawartość.

Zanim jednak to zrobimy, pragniemy przypomnieć:

Uwaga! Wszystkie modyfikacje (mody), w tym fanowski Multiplayer oraz mapa ProMods są nakładkami na grę. Oznacza to, że gdy gra zostanie zaktualizowana do nowszej wersji, mody te najprawdopodobniej przestaną działać. Istnieją dwa możliwe rozwiązania:

 1. Poczekać na premierę zaktualizowanej wersji modyfikacji lub
 2. Wyłączyć automatyczne aktualizacje gry (doraźnie w zakładce beta można dokonać powrotu do niższej wersji wybierając właściwą z wersji tymczasowych).
Zwykle modderzy przygotowują nowe wersje swoich modyfikacji w ciągu maksymalnie 1-2 tygodni po premierze aktualizacji gry.
Już w poniedziałek, o 16tej premiera dodatku Vive La France. Możesz się zaopatrzyć w niego m.in. w naszym zaprzyjaźnionym sklepie Świat Symulatorów. Link także w prawym menu ;-). No ale wróćmy do tego co niesie ze sobą aktualizacja 1.26

Przebudowa “starej” części Francji

Twórcy gry dokonali przebudowy “starej Francji”, czyli terenów Francji dostępnych obecnie w podstawowej wersji gry. Główną gwiazdą tej przebudowy jest Paryż, który zgodnie z obietnicą zbudowano kompletnie od zera. Nie są to już trzy ulice na krzyż, przypominające przeklejenie z innych miejsc mapy. Miasto zostało stworzone od nowa, reprezentując właściwie dla branży transportowej części metropolii oraz charakterystyczne obiekty tych rejonów. Oprócz Paryża zdecydowali się poddać retuszowi także wszystkie pozostałe tereny Francji dostępne w podstawowej wersji ETS2. Chcemy tutaj zwrócić uwagę na słowo retusz! Terenów tych nie zbudowano bowiem całkowicie od zera. Poddano je ulepszeniom. W wielu miejscach dodano nowej jakości roślinność, zmieniono tekstury na te wyższej jakości i o wyższej rozdzielczości. Użyto też nowe modele a także nowe warianty i modele skrzyżowań!

Nowe skrzynie biegów dla wszystkich ciężarówek

SCS Sotware dokonało poprawek oraz dodało nowe warianty skrzyń biegów do wszystkich ciężarówek w grze. Teraz gracze mają jeszcze szersze możliwości wyboru, co szczególnie powinno ucieszyć fanatyków tematu zwracających uwagę na wszystkie szczegóły.

Wyszukiwarka w Upgrade Shopie oraz Menedżerze ciężarówek

Denerwował Was bałagan gdy próbowaliście znaleźć jakąś część tunningową albo malowanie? SCS wreszcie rozwiązało sprawę. Gracze nie będą musieli więc już więcej przewijać w nieskończoność by znaleźć jakąś część i zachodzić w głowę w jaki sposób zostały one posegregowane. A wiemy, że było to denerwujące gdy korzystało się z wielu DLC i modów. Czy będzie to oznaczać jeszcze więcej dodatków z malowaniami?

Lista ważniejszych zmian:

 • Możliwość ustawienia przez gracza pola widzenia (FOV) kamery z kabiny,
 • Wsparcie dla różnych poziomów trudności parkowania (Docelowo ma to być wykorzystywane we Francji i Skandynawii),
 • Twoi kierowcy już nie tankują i nie naprawiają ciężarówek za darmo – informacje o tych kosztach są przekazywane graczowi,
 • Dodanie okna informującego o dokonanej aktualizacji gry lub przejściu na niższą wersję (kluczowe w przypadku używania modów),
 • Dodane nowe jednostki wagi
 • Poprawienie symulacji ciśnienia powietrza w naczepie
 • Ostrzeżenie o niskim poziomie ciśnienia powietrza nie aktywuje się już gdy ciężarówka jest wyłączona.
 • Zatrudnieni kierowcy biorą przykład ze swojego szefa w zakresie ekologicznej jazdy i punktów doświadczenia w tym zakresie.

A jeżeli macie duuuuużo czasu to zapraszamy do zapoznania się z ponad dwugodzinnym streamem z DLC Francja autorstwa Janusza0821

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
 • 1
 • 67
 • 10
 • 128 046
 • 456
 • 10 948