Po ponad dwóch tygodniach testów, końcowa wersja aktualizacji 1.22. Jest dostępna dla osób korzystających z platformy STEAM, a także dla posiadaczy NON-STEAM, którzy korzystają ze specjalnie przygotowanego przez twórców narzędzia do aktualizowania gry.

Jest to prawdopodobnie największa jak dotąd aktualizacja do gry. Wśród elementów, które ona wprowadza znajdziecie między innymi:

 • Zwiększenie realistyki opon poprzez wprowadzenie szczegółowych parametrów dotyczących przyczepności, wpływu na spalanie, głośności itp.
 • Możliwość kolorowania opisów na oponach.
 • Aktywne zawieszenie pojazdów ruchu ulicznego – pojazdy “przechylają się” w zakrętach oraz w czasie przyspieszania/hamowania
 • Zwiększenie liczby parametrów rozgrywki, które gracz może edytować z poziomu konsoli
 • Nowe dźwięki dla Volvo FH16 Classic i Volvo FH
 • Kontrakty OnLine- nowy tryb zleceń w grze, połączony z platformą World of Trucks (pisaliśmy o nim tutaj i tutaj)

Jest to zaledwie wierzchołek góry zmian które wnosi aktualizacja 1.22. Pełną listę zmian  znajdziecie: TUTAJ. Jeżeli macie jakieś pytania bądź wątpliowści dotyczące zleceń WOTR, zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami. Ich polską wersję przygotował dla Was pod tym linkiem serwis Gry-scs.pl! Zapraszamy do lektury!

Wprowadzane przez aktualizację Kotrakty OnLine zdają się wzbudać duże zainteresowanie graczy. W ich testach wzięło udział 22500 osób, wykonując ponad 85 tysięcy zleceń! Zainteresowanie kontraktami okazało się tak duże iż zaraz po publikacji końcowej wersji aktualizacji serwery platformy World of Trucks  odmówiły posłuszeństwa. Na szczęście sytuacja wydaje się już opanowana.

Mini bonus świąteczny!

Idąc za tropem ostatniego Haloween, twórcy gry zdecydowali się wykorzystać potencjał jaki daje DLC Akcesoria Kabinowe. Znów gracze mają więc szans zgarnąć gratis! Tym razem gracze mogą otrzymać zimowo-świąteczne akcesoria kabinowe (które możecie zobaczyć na screenach). Aby je zgarnąć, trzeba być posiadaczem DLC Akcesoria Kabinowe a także tematycznych paczek malowań  Christmas Paint Jobs Pack and Ice Cold Paint Jobs Pack.

Zdajemy sobie sprawę iż apetyt graczy rośnie w miarę jedzeniam każdy lubi i chce dostawać prezenty (smutnym jest, że u niektórych skutkuje to wręcz żądaniem otrzymania prezentu). Pamiętajcie jednak o tym, że przecież na zdrowy rozsądek, to nie potencjalny odbiorca decyduje o prezencie. O prezencie i tym, kto go dostanie decyduje zawsze ten, kto go daje ;-).

Tak więc to SCS Software decyduje, kto otrzyma od nich “bonusy”, a nie gracze. Niestety ostatnimi czasy coraz częściej dopatrujemy się u naszych czytelników podejścia “zapłaciłem parę złotych, więc należy mi się za darmo…”. Osoby zdają się żyć w przeświadczeniu, że wraz z zakupem gry … Tę myśl rozszerzymy w oddzielnym newsie.

Naszym zdaniem, wymóg posiadania tych 3 dodatków jest w pełni logiczny. DLC Akcesoria kabinowe wnoszą do gry możliwość dodawania dodatków do kabiny. Ice cold paintjobs oraz Christmas paintjobs wnoszą odpowiednią tematykę. Gdyby wystarczyło mieć tylko jedno z nich, to podniesiono by dla odmiany larum: “czemu gdy mam dlc z akcesoriami, to mam darmowe dodatki świąteczne, a za malowania muszę płacić?“. Albo “czemu gdy mam malowania, to dostaję darmowe figurki tematyczne, a za resztę figurek muszę zapłacić?”. Wreszcie porównywanie, w którym wariancie można je taniej zdobyć… Tak, wiemy, jest rozwiązanie – dać wszystko wszystkim za darmo. Tylko kto wtedy pokryje koszty działania studia?

Co z Michelin DLC?

Jednym z tematów, który rozgrzewał fanów w ostatnich tygodniach jest Michelin DLC. Przypominając – ma ono umożliwić graczom możliwość korzystania z opon Michelin, o parametrach odpowiadających prawdziwym produktom tej marki. Jak widać na screenie, wniesie ono także dedykowane malowania. Kto wie, być może pojawią się też specjalne dodatki kabinowe, czy też ludziki Michelin do przyczepienia na zewnątrz?

Aktualizacja 1.22 zawiera w sobie techniczne zaplecze dla tego dodatku. Dlaczego więc nie pojawił się on jeszcze w sprzedaży? Odpowiedź jest dość prosta. Jak wyjaśnili tutaj twórcy gry, wciąż oczekują oni na niezbędne, końcowe zatwierdzenie DLC przez producenta opon. Proces ten okazał się trwać dużej niż zakładało SCS Software. Dlatego więc, zamiast opóźnić premierę aktualizacji 1.22, twórcy gry zdecydowali się nie czekać z nią na możliwość udostępnienia do sprzedaży Michelin DLC.

Dodatek: Bałtycki Szlak

Dodatek już dostępny!
 

Zamów już dzisiaj!

ETS2 – dodatek Bałtycki Szlak
69.99 zł
Promocja:64.99 zł
Facebook
Reklama ;-)
Trochę statystyki :)
 • 0
 • 99
 • 45
 • 16 613
 • 456
 • 10 948